EHBO tijdens corona
Eerste hulp verlenen in Corona tijd
We leven op dit moment in een bijzondere tijd. Het Coronavirus bepaald op dit moment hoe wij met elkaar leven en dat is niet wat wij gewend zijn. Minimaal anderhalve meter afstand van elkaar houden, velen van ons zullen dit als zeer onnatuurlijk ervaren. Want nu merk je pas hoe vaak je iemand even aanraakt, soms om troost te bieden of om je emotie kracht bij te zetten. Even een hand op iemands schouder en vragen hoe gaat het met jou een knuffel omdat jij of de ander dit zo nodig heeft ook gewoon in het dagelijks leven.
Mijn naam is Germa van der Wel en ik ben instructeur Eerste hulp. Mijn werk is mensen leren hoe je hulp kunt bieden als dit noodzakelijk is. En daarbij hoort fysiek contact hetgeen op dit moment niet, of het liefst zo min mogelijk, wenselijk is.
En dan valt een kind vlak voor uw neus en u ziet dat het zich heeft bezeerd, hoe gaat u hier nu in Corona tijd mee om. Ik weet zeker dat u graag wilt helpen en daarom wil ik u een handreiking geven om naast de officiële adviezen van het Oranje Kruis, RIVM en Nederlandse reanimatieraad ook wat creatieve oplossingen aan te dragen.
Nieuwsgierig geworden? Lees verder op de pagina Corona en EHBO.

Actie Ridder Letselschade
Actie Ridder Letselschade “Eigenlijk was iedereen meteen enthousiast” “Als Ridder Letselschade proberen wij om regelmatig maatschappelijk iets bij te dragen in onze naaste omgeving. Dus in deze 'Corona tijd; vonden wij het ook nodig om een klein steentje bij te dragen daar waar wij kunnen. Door een eerdere actie met Coloriet, kwamen we op het idee om ouderen een hart onder de riem te steken. Zij krijgen immers weinig tot geen bezoek nu. De bloemenactie was al snel bedacht: Op de vrijdag voor pasen bloemen uitdelen aan ouderen, bewoners van instellingern voor gehandicaptenzorg en medewerkers van de huisartsenpraktijken in Zeewolde. Het mooie was dat iedereen meteen enthousiast reageerde: Wij als Ridder Letselschade, Janneke en Renate van Zeewolde voor Elkaar, de vrijwilligers van Zeewoldevoorelkaar en de jongeren van de Basisz die de tulpen uitdeelden, én de ontvangers. Doordat de tulpen werden geleverd door de Zeewolder tulpenkweker vd Westeringh en door de inzet van Zeewoldevoorelkaar bleef de actie echt voor en door Zeewolde! Wij hebben meerdere telefoontjes en e-mails ontvangen naar aanleiding van deze actie. Elke reactie was anders en bijzonder. Maar allemaal waren ze positief en enthousiast. De enthousiaste reacties van de ontvangers, en ook hoe het door vrijwilligers zo snel en super vriendelijk (en ook nog volgens de RIVM richtlijnen) is uitgedeeld aan ruim 650 huishoudens blijven ons echt bij.” Deel deze verhalen en inspireer anderen om ook te helpen! Facebook Twitter LinkedIn Whatsapp Forward
Lees het verhaal